Politické filmy

Tento příspěvek je spíše na odlehčení od úmorné politiky. V tomto článku bych vám chtěl představit nejlepší politické filmy. Po práci rád relaxuji u televize. Mám doma rozsáhlou knihovnu VHS a DVD, ve kterých najdete jak politické filmy, tak také pohádky a občas i romantické komedie. Ty si šetřím na nedělní odpoledne. Avšak politické filmy patří k mému oblíbenému žánru. Zde uvádím seznam svých nejoblíbenějších s krátkým popisem:

1) Všichni prezidentovi muži – nejsem si jistý, jestli jste zaznamenali aféru Watergate. Ve zkratce jde o to, že dva novináři z amerického deníku Washington Post – Carl Bernstein a Bob Woodward s pomocí tajného zdroje odhalili tajné informace, které vedli k rezignaci tehdejšího amerického prezidenta Roberta Nixona. Film zrežíroval Alan Pakula a v hlavních rolích hrají Robert Redford a Dustin Hoffman.

2) Vysoká hra patriotů – film o útoku irské teroristické organizace IRA na jednoho z členů královské rodiny. V hlavní roli je Jack Ryan (Harrison Ford) jako vysokoškolský učitel, ale zároveň i bývalý voják, který se nebezpečným Irům postaví.

3) Lovná zvěř – snímek z roku 2010 pojednává o Iráckém jaderném programu. Bezúhonná důstojnice Valerie (Naomi Watts), zjišťuje, že v Iráku neexistuje žádný jaderný plán, o čemž napíše článek do New York Times. Její manžel je odvelen do Afriky, kde sleduje, jak se obohacený uran do Iráku prodává. To, jak dopadne Valeriino manželství, nebudu prozrazovat. Tento film rozhodně stojí za shlédnutí.

4) Topaz – Film zrežírovaný legendárním Alfredem Hitchcockem se věnuje kubánské špionážní akci, světu agentů a všemu, co by ve správném akčním hororu nemělo chybět.

5) Jasné nebezpečí – jde o pokračování již zmíněného filmu Vysoká hra patriotů v hlavní roli s Jackem Ryanem (Harrison Ford), který tentokrát bojuje jak proti kolumbijské mafii obchodující s drogami, tak také proti vlastním nečestným spolupracovníkům.

(Visited 94 times, 1 visits today)